F1 Żak: Sparingowo z KS Stadion Śląski Chorzów

W sobotę 15.06.2024 pod balonem Areny Chorzów przy ul. Harcerskiej, zespół Żaka rozegrał spotkanie towarzyskie z drugą drużyną Stadionu Śląskiego Chorzów z rocznika 2016.
Jako ciekawostkę należy odnotować, iż rywalizowaliśmy na bramki 5m, czyli zdecydowanie większe niż w standardowym meczu żakowskim.
Przełożyło się to na dużą liczbę strzałów oraz efektownych bramek.

Nasi młodzi piłkarze od początku przejęli inicjatywę, choć widać było, że mają delikatny kłopot z odniesieniem do nowej przestrzeni i adaptacją do nieco innej, dużo miększej nawierzchni niż te, które na co dzień spotykają na orlikach.

Pomimo sporego chaosu, już w pierwszych minutach prezentowaliśmy dużą jakość i wysoką skuteczność w działaniach indywidualnych w atakowaniu.
Z biegiem czasu poprawiliśmy również reakcję na stratę i identyfikację krycia w bronieniu.

W przeciągu całej rywalizacji miało miejsce sporo roszad i rotacji na pozycjach, co zmuszało zawodników do myślenia i szukania nowych rozwiązań.
Co prawda wprowadzało to również niemało zamieszania w naszej organizacji gry, ale koniec końców był to rozwojowy bodziec, na który zespół pozytywnie zareagował i do którego stosunkowo szybko się zaadaptował.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski