D2 Młodzik: MLKS Woźniki 1:3 Sporting FA Lubliniec

We wtorek 18.06.2024 zespół Młodzika młodszego rozegrał zaległe, wyjazdowe spotkanie z rówieśnikami z MLKS Woźniki, w ramach III ligi wojewódzkiej D2 PPN Częstochowa.
Mecz był zacięty i wyrównany, ale ostatecznie to Sporting po solidnym występie, pewnie pokonał miejscowych 3:1.

Tego dnia największym przeciwnikiem młodych piłkarzy okazała się upalna aura, która była jednak identyczna dla obu drużyn.

Nasi zawodnicy mieli za to spore kłopoty z przystosowaniem się do twardego, miejscami nierównego i ciężkiego do gry boiska.

Mimo tego to Sporting zaatakował od samego początku, tworząc wyborne okazje do zdobycia bramki, które nie zostały jednak skutecznie sfinalizowane.

Gospodarze zareagowali na taki obrót wydarzeń najlepiej jak mogli; po agresywnym odbiorze w naszej strefie niskiej, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem i wychodząc na prowadzenie.

Od tego momentu, to zespół z Woźnik przejął całkowicie inicjatywę, agresywnie doskakując do naszych zawodników na całej długości boiska oraz opanowując strefę średnią.

Dopiero w okolicach 25 minuty, Sporting zaczął odzyskiwać środek pola, a co za tym idzie, stopniowo przejmować kontrolę nad meczem.

Wzrastająca cierpliwość w konstruowaniu akcji ofensywnych przyniosła wiele składnych, przygotowanych ataków z wykorzystaniem zmiany sektora działań.
Krótkimi, przemyślanymi podaniami byliśmy w stanie zdobywać kolejne strefy oraz kreować okazje bramkowe.
Z akcji na akcję, w poczynaniach zawodników uwydatniała się coraz większa piłkarska świadomość, co koniec końców przełożyło się na 3 trafienia, gwarantujące nam zwycięstwo.

Gospodarze w późniejszej fazie gry, ograniczyli się głównie do prób długiego podania za linię obrony, co niejednokrotnie wprowadzało chaos i zamieszanie pod naszym polem karnym.

Nie mniej jednak, zawodnikom Sportingu należą się duże brawa, gdyż mimo początkowych trudności, byli się w stanie podnieść, narzucić rywalom swoje warunki oraz zachować wysoki poziom koncentracji i skuteczności w działaniach obronnych, nie tracąc przy tym jakości w ofensywie.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich