D2 Młodzik: Orzeł Pawonków 4:10 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 16.06.2024 zespół Młodzika młodszego rozegrał wyjazdowe spotkanie z Orłem Pawonków, w ramach III ligi wojewódzkiej D2 PPN Częstochowa.
Nasi młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, udanie i z nawiązką rewanżując się rywalom za przegraną w meczu domowym.

Pomimo faktu, iż zawodnicy Sportingu trenują głównie na sztucznej nawierzchni, a w trakcie spotkania w Pawonkowie dość intensywnie padał deszcz, nie mieliśmy większych problemów z adaptacją do naturalnej murawy, a strzelanie zaczęliśmy już w pierwszej minucie spotkania.

Bez wątpienia podbiło to pewność siebie naszych młodych piłkarzy, którzy jeszcze śmielej przejęli inicjatywę, narzucając rywalom swoje warunki na boisku.
Przełożyło się to bezpośrednio na dużą łatwość w kreowaniu sytuacji strzeleckich, a także duży luz i różnorodność w konstruowaniu akcji ofensywnych.

Cierpliwe budowanie z wykorzystaniem zmian sektora. Otwarcie, rozwinięcie i zdobywanie kolejnych stref – w większości krótkim podaniem – w połączeniu z wysoką skutecznością w pojedynkach indywidualnych(również w bronieniu), a także niezła skuteczność w polu bramkowym zespołu z Pawonkowa, zaowocowały kolejnymi trafieniami dla Sportingu.

I choć w końcówce I połowy w poczynania naszych graczy wkradło się rozkojarzenie, które miejscowi zamienili na bramkę, obraz gry nie pozostawiał wątpliwości, który zespół jest lepszy.

II połowa to rywalizacja wyrównana. Wieloma momentami na boisku widoczna była nieustanna faza przejściowa. Brakowało momentów uspokojenia, przygotowania ataku pozycyjnego z pierwszych 40 minut.

Pośpiech po wprowadzeniu piłki w strefę średnią – wiele decyzji o indywidualnym kontynuowaniu akcji, nieadekwatnych do sytuacji boiskowej oraz widoczna chęć zanotowania trafienia na swoim koncie, to elementy, które wprowadziły sporo chaosu do gry, zaburzając płynność, która obserwowaliśmy w pierwszych 40 minutach.

I choć nasza postawa w tym okresie gry pozostawiała wiele do życzenia, nie było momentu, w którym wyraźnie utracilibyśmy kontrolę nad meczem, czy oddali inicjatywę miejscowym.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich