D1 Młodzik PPN Lubliniec – Sporting FA Lubliniec 4:2 Zieloni Zborowskie

W poniedziałek 24.06.2019 na Stadionie Miejskim w Lublińcu Sporting rozegrał swój ostatni mecz w sezonie 2018/2019 w ramach lublinieckiej ligi Młodzików. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00, a podejmowaliśmy lidera i mistrza gr. B – drużynę Zielonych Zborowskie, która w tych rozgrywkach nie doznała jeszcze porażki.
Jak mówi stare powiedzenie – “zawsze musi być ten pierwszy raz”, co potwierdziło się w tym przypadku, ponieważ po bardzo dobrej grze zwyciężyliśmy 4:2.

Relacja z meczu w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Drużynie należą się duże brawa, gdyż przez większą część rozgrywek jej trzon tworzyli zawodnicy z kategorii Orlik i
zdarzało się, że w niektórych spotkaniach w pierwszej 9tce nie wychodził nikt w wieku Młodzika (tak było również w meczu z Zielonymi). Nie da się ukryć, że w przekroju całej ligi chłopaki pokazali kawał charakteru, ogromne serce do gry oraz niemałe umiejętności, dzięki czemu zakończyliśmy sezon na 3 pozycji. Zespoły, które są przed nami w tabeli tj. MLKS Woźniki i Zieloni Zborowskie wyprzedzają nas tylko o 1 punkt. Zieloni mają jednak mecz zaległy do rozegrania.
Śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że gdyby dopisało nam trochę więcej szczęścia, mogliśmy się teraz cieszyć mistrzostwem w gr. B w naszym debiutanckim sezonie w Młodziku. Nie to jest jednak priorytetem na tym etapie szkolenia, a progres jaki zawodnicy niewątpliwie poczynili w trakcie rozgrywek. Warto również wspomnieć o niezłej skuteczności naszych młodych piłkarzy, którzy w 12 spotkaniach zdobyli 38 bramek, co daje średnią ponad 3,1 bramki na mecz.

Podsumowując zakończony przed chwilą sezon jest to przede wszystkim cenne doświadczenie dla naszych chłopaków, które zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Tym bardziej, że postawa zespołu dała spory powiew optymizmu, który podlany pracą w okresie między rozgrywkowym na pewno przyniesie pożądane efekty.

Trener:
Adrian Kucharski

Tabela ligowa po naszym ostatnim meczu:
(do rozegrania są jeszcze dwa zaległe spotkania, ale nie mają one znaczenia dla układu tabeli)