E1 Orlik CZOZPN: Płomień Kuźnica Marianowa 4:5 Sporting FA Lubliniec

W piątek 06.09.2019 drużyna Sporting udała się do Częstochowy by rozegrać pierwsze spotkanie w ramach częstochowskiej I ligi okręgowej gr. III orlika E1.

Trzeba przyznać, że inauguracyjne spotkanie w w/w rozgrywkach zafundowało bardzo ciekawe widowisko. Początek meczu zdecydowanie należał do gości, którzy wykorzystali dwa proste błędy naszych zawodników i po 9 minutach prowadzili już 2:0. Dopiero po drugiej bramce zawodnicy Sportingu otrząsnęli się i zaczęli tworzyć sytuacje bramkowe lecz żadna z nich nie została zamieniona na bramkę w konsekwencji czego tracimy w 24 minucie bramkę na 3:0 i przy takim wyniku schodzimy na przerwę. W przerwie udzielono zawodnikom kilka niezbędnych wskazów oraz dokonano kilku korekt w składzie i na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół. Od pierwszych minut zawodnicy Sportingu narzucili bardzo wysokie tempo oraz byli zdecydowanie agresywniejsi w odbiorze, tworząc przy tym bardzo wiele sytuacji. Przełomowa okazała się 45 minuta,w której padła pierwsza bramka i spowodowała ona, że w przeciągu następnych 7 minut strzelamy 5 bramek wyciągając wynik na 3:5. W ostatniej minucie drużyna Płomienia zdobyła bramkę kontaktową, lecz zaraz po niej sędzia zakończył mecz.

Podsumowując, chłopaki pokazali kawał charakteru odwracając losy spotkania mimo niekorzystnego do przerwy. Reakcja po spotkaniu była idealnym podsumowaniem i napawa optymizmem na przyszłość, gdyż to właśnie takie mecze kształtują charakter, a ten zespół pokazał go już nie pierwszy raz!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Płomień Kuźnica Marianowa 4:5 Sporting FA Lubliniec (3:0)

Skład meczowy: https://sportingfa.protrainup.com/pl/squad/ngzz6

Relacja z meczu: https://sportingfa.protrainup.com/pl/match/ngzz6

Trener: Sebastian Radek