E1 Orlik: AS Lubliniec 5:8 Sporting FA Lubliniec

W piątek 30.10.2020 na orliku przy ulicy Ks. Szymały Sporting rozegrał ostatni mecz ligowy w ramach I częstochowskiej ligi okręgowej E1. Nasz zespół, który przez całą rundę miewał wiele problemów kadrowych w końcu miał możliwość zagrać w pełnym składzie i pokazać, że pozycja w tabeli ma się nijak do potencjału naszych zawodników.

Chłopcy weszli w mecz niezwykle zmotywowani i od początku narzucili presję na przeciwników, tworząc sobie wiele sytuacji strzeleckich, co przełożyło się na prowadzenie do przerwy 4:2, choć powinno być znacznie wyższe. Początek drugiej połowy należał do AS Lubliniec, który odrobił stratę bramkową i wyszedł na prowadzenie, lecz to nie podłamało naszego zespołu. Konsekwentnie realizując założenia meczowe i nie wdając się w chaotyczną grę przeciwnika tworzyliśmy kolejne sytuacje, które zamieniliśmy na zdobycz bramkową i finalnie wygrywamy 8:5!

Nie da się ukryć, że miniona runda wiosenna nie była łatwa dla całego zespołu, ponieważ wiele czynników składało się na osiągane rezultaty oraz styl w jakim się prezentowaliśmy. Zwycięstwo w ostatniej kolejce oraz w styl gry dał chłopakom wiele radości ale przede wszystkim podbudowało pewność siebie, której ostatnimi czasy brakowało. Potencjał w zespole drzemie spory, więc mamy nadzieję, że przy konsekwentnej i systematycznej pracy na treningach będziemy mogli zdecydowanie częściej pokazywać go podczas meczów.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek