E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 10:6 Gwarek Tarnowskie Góry

W sobotę 12.03.2021 nasz zespół Orlika rozegrał ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Lublińcu, a naszym przeciwnikiem był Gwarek Tarnowskie Góry.

Podobnie jak w ostatnich sparingach mecz został podzielony na trzy 25 minutowe tercje. Tym razem mieliśmy okazję zagrać w końcu na naturalnym boisku, które momentami nie było sprzymierzeńcem zawodników. Zawodnicy wzięli sobie mocno do serca wskazówki po ostatnim meczu ze Spartą Lubliniec i chcieli za wszelką cenę udowodnić, że poprzedni słaby występ był jedynie wypadkiem przy pracy. Pierwsze tercja w wykonaniu naszego zespołu powinna zakończyć się wysokim prowadzeniem, lecz nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia ale cieszy fakt z łatwości tworzenia sytuacji bramkowych. Druga tercja ze wskazaniem na gości, którzy w pierwszych pięciu minutach zdobyli 3 bramki oraz mieli okazję do strzelenia następnych ale dobra postawa w bramce Szymona Suplickiego uchroniła nas od straty kolejnych bramek. Trzecia tercja to już zdecydowana przewaga naszego zespołu udokumentowana zdobyciem 5 bramek.

Podsumowując, ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem rundy wiosennej możemy zaliczyć do udanych. Bardzo cieszy fakt, że zawodnicy potrafią bardzo szybko wyciągać wnioski i korygować błędy. W sobotnim meczy w końcu funkcjonowało wydłużanie i rozszerzenia pola gry, przenoszenie ciężaru gry na co miało wpływ szybkie podejmowanie decyzji przez naszych zawodników.

A już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 rozpoczynamy zmagania w II lidze okręgowej PPN Częstochowa. Podejmować będziemy na własnym boisku zespół LKS Zielonych Żarki.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek