E1 Orlik: Raków Częstochowa 33:2 Sporting FA Lubliniec

W piątek 10.09.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa w ramach I ligi okręgowej E1. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 33:2.

Trzeba przyznać, że zespół Rakowa, który należy do jednego z najlepszych w Polsce w roczniku 2011 dał chłopakom solidną lekcję piłki na najwyższym poziomie. Zawodnicy z Częstochowy przewyższali nasz zespół w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i zaserwowali nam bolesną, lecz cenną lekcję.

Nie da się ukryć, że dla większości zawodników był to pierwszy sprawdzian z tak klasowym zespołem. Na dodatek większa część zespołu to zawodnicy z rocznika 2012, którzy dopiero aklimatyzują się w kategorii Orlik. Natomiast mimo wysokiej porażki chłopcy zostawili na boisku serducho. Nawet na minutę nie spuścili głowy w dół i walczyli do ostatniej akcji meczu.

Najlepszym podsumowaniem spotkania jest reakcja drużyny po końcowym gwizdku sędziego. Żaden z chłopców nie był zrezygnowany. Wszyscy zgodnie przyznali, że dali z siebie wszystko i zobaczyli jak wiele pracy jeszcze przed nimi, aby móc rywalizować na najwyższym poziomie. Mamy punkt odniesienia, wyciągamy wnioski i skupiamy się na ciężkiej pracy, która na pewno przyniesie efekty.

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup.

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek