E1 Orlik: Towarzysko z Gwarkiem Tarnowskie Góry

W sobotę 26.03.2022 na drużyna Orlika rozegrała wyjazdowe towarzyskie spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Ciekawostką tego meczu był fakt, iż w podokręgu Bytom auty w kategorii orlik wykonywane są z ręki, więc nasi zawodnicy mieli okazję nabyć kolejne cenne doświadczenie przed przejściem do kategorii młodzik.

Od pierwszego gwizdka to zawodnicy Sportingu przejęli inicjatywę, lecz pierwsze sytuacje bramkowe stworzyła drużyna gospodarzy. W kolejnych minutach tworzymy kilka sytuacji stuprocentowych, lecz nasza skuteczność pozostawia wiele do życzenia i po szybkiej kontrze gospodarzy tracimy pierwszą bramkę w 9′ minucie. Kolejne minuty to wyrównana gra, która głównie toczyła się w strefie środkowej boiska, aż do 20′ minuty, kiedy to następuje totalny chaos i dezorganizacja w grze defensywnej naszego zespołu, która skutkuje utratą 4 bramek w 5′ minut. Na szczęście bardzo szybko otrząsnęliśmy się i w końcówce pierwszej połowy zdobywamy dwie bramki po bardzo ładnych akcjach z wykorzystaniem przewagi liczebnej w bocznych sektorach boiska.

Druga połowa to totalna dominacja naszego zespołu. W zasadzie przez prawie całą drugą część spotkania gra toczyła się na połowie przeciwnika, któremu pozwoliliśmy jedynie na kilka kontr. Cały zespół prezentował się bardzo dobrze pod względem organizacji gry w ofensywie jak i defensywie. Faza otwarcia z wykorzystaniem rotacji zawodników z pozycji 5, 4 i 8 stwarzała przeciwnikom sporo problemów w kryciu, a nam ułatwiała szybkie przenoszenie ciężaru gry do strefy środkowej i wysokiej, dzięki czemu tworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych. Cieszyć może ilość tworzonych sytuacji bramkowych w sposób powtarzalny i wypracowany podczas treningów, lecz cały czas brakuje nam finalizacji na odpowiednim poziomie. Natomiast mamy nadzieję, że ten aspekt gry wskoczy w końcu na odpowiedni poziom.

Dziękujemy bardzo drużynie Gwarka za wartościowy sparing i życzmy powodzenia w rundzie wiosennej, którą rozpoczynają już za tydzień.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek