E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 8:8 Zieloni Żarki

W środę 24.03.2021 nasz zespół Orlika rozpoczął rundę wiosenną w ramach II ligi okręgowej Orlika E1 – Częstochowa. Po emocjonującym spotkaniu, obfitującym w sporą ilość bramek remisujemy 8:8.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu, ponieważ już w 2′ minucie objęliśmy prowadzenie po bardzo składnej akcji i wykończeniu przez debiutanta w barwach Sportingu FA – Bruno Honisza. Kolejne minuty to dominacja naszego zespołu udokumentowana kolejnymi dwiema bramkami oraz wiele niewykorzystanych sytuacji, które niestety się zemściły. Końcówka pierwszej połowy to festiwal błędów indywidualnych zakończonych bramkami drużyny gości i schodzimy na przerwę przy wyniku 4:4. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do drużyny przyjezdnych, która strzeliła 2 bramki i objęła prowadzenie. Na szczęście nasz zespół bardzo szybko się otrząsnął i w zaledwie 9 minut zdobył 4 bramki wychodząc na prowadzenie 8:6 na 12′ minut przed końcem spotkania. Niestety w końcówce znów sprezentowaliśmy przeciwnikom dwie bramki, w wyniku czego spotkanie zakończyło się remisem 8:8.

Podsumowując, inaugurację mimo remisu możemy zaliczyć na plus, ponieważ w wielu fragmentach nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Gra kombinacyjna, łatwość tworzenia sytuacji oraz wiele wygranych pojedynków 1×1 napawa optymizmem na przyszłość. Niestety proste błędy indywidualne są nieodłączną częścią piłki dziecięcej i młodzieżowej, więc najpierw je trzeba popełnić, aby móc wyciągnąć wnioski i w kolejnych spotkaniach do nich nie dopuścić.

A już w piątek udajemy się na spotkanie drugiej kolejki z UKS Raków Częstochowa!

 

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup.

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek